دانلود کتاب کتابخانه نیمه شب

دانلود رایگان کتابخانه-نیمه-شب

در ادامه به همراه سایت وای پرشین به معرفی، خلاصه و دانلود رایگان پی دی اف کتاب کتاب خانه نیمه شب و علاوه بر این به ارائه دانلود رایگان کتاب صوتی این کتاب نیز می پردازیم.

خلاصه کتاب کتابخانه نیمه شب

پیش از اینکه نورا تصمیم به خودکشی بگیرد، نوزده سال پیش در کتابخانه کوچک مدرسه هیزلدین در شهر بدفورد، پشت یک میز کوتاه نشسته بود و به صفحه شطرنج نگاه می‌کرد.

این تصاویر کوتاه و بیان‌کننده به خواننده نشان می‌دهد که داستان یک خودکشی است، اما او همچنان ادامه می‌دهد.

در ادامه داستان، زندگی ناامید و مملو از رنج و افسردگی “نورا” را می‌بینیم. او در دبیرستان به تنهایی زندگی می‌کند و حتی از شرکت در گروه موسیقی هزارتو که برادرش راه‌اندازی کرده بود، انصراف می‌دهد. او از تحصیل به دانشگاه هم منصرف می‌شود و همه‌چیز را به کنار می‌گذارد.

پس از مرگ مادرش از بیماری سرطان، افسردگی نورا بیشتر می‌شود و او نامزدی‌اش با دن را نیز لغو می‌کند. حالا نورا در یک مغازه آلات موسیقی کار می‌کند و از زندگی و آینده‌ای بهتر امیدی ندارد. او تلاش می‌کند با مصرف داروهای ضدافسردگی کنترل بر زندگی‌اش را حفظ کند.

نورا به نقطه‌ی اوج ناامیدی و افسردگی رسیده و تصمیم به اتمام زندگی می‌گیرد. حتی گربه خانگی‌اش نیز می‌میرد و حالا او در آستانه خودکشی است.

اما در این لحظه تاریک، اتفاقی عجیب رخ می‌دهد. او در یک محوطه‌ی مه‌آلود بیدار می‌شود و در مقابلش یک ساختمان با ستون‌های مرمری می‌بیند. با ورود به کتابخانه، مدخل آن محو می‌شود و او با کتابدار دبیرستان هیزلدین که به نام خانم اِلم شناخته می‌شود، مواجه می‌شود.

خانم اِلم او را به معنای واقعی کلمه به زندگی برمی‌گرداند. او این کتابخانه را نماد زندگی‌های مختلفی می‌داند که نورا می‌توانست داشته باشد. او از نورا می‌خواهد تصمیم بگیرد که چگونه زندگی کند و نورا متوجه می‌شود که هنوز زنده است و می‌تواند بین زندگی و مرگ انتخاب کند.

نورا به چند زندگی مختلف سفر می‌کند و هرکدام را زندگی می‌کند. از زندگی خواننده معروف و ثروتمند تا زندگی با همسر عزیز و آرامش‌بخش، اما در هر زندگی نورا ناخوشا به‌سرانجام می‌رسد و احساس می‌کند حسرت‌های زندگی‌اش را ندارد.

نورا بلاخره متوجه می‌شود که چیزی که به واقعیت برگشته، ارزش زندگی اوست. او از این تجربه می‌آموزد که باید به زندگی مثبت‌تر نگاه کند و از مواهب خود به‌درستی بهره‌برداری کند. او تصمیم می‌گیرد روابط خود را با برادرش بهبود بخشد و از زندگی با آرامش لذت ببرد.

داستان با یادآوری نورا از زنده‌بودن و امید به آینده‌ی بهتر به اتمام می‌رسد و این نشان می‌دهد که او از زندگی خود نتوانسته‌است لذت ببرد، اما اکنون او رویای زندگی را با امید و انگیزه دوباره پیدا کرده است و تصمیم می‌گیرد زندگی‌اش را به‌درستی زندگی کند.

دانلود رایگان کتابخانه-نیمه-شب

دانلود رایگان کتاب کتابخانه نیمه شب

در مطالب بالا به ارائه خلاصه ای از کتاب کتابخانه نیمه شب با وای پرشین پرداختیم، که در ادامه به ارائه دانلد رایگان فایل پی دی اف این کتاب می پردازیم.

برای دانلود رایگان کتاب کتابخانه نیمه شب روی لینک زیر

کتابخانه نیمه شب وای پرشین

کلیک کنید.

دانلود رایگان کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

در ادامه می توانید فایل های صوتی کتابخانه نیمه شب را به صورت رایگان گوش و دانلود کنید.

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

بخش پنجم

بخش ششم

بخش هفتم

بخش هشتم

کیان جعفری

من کیان جعفری در این سایت مجله ای وای پرشین به بررسی انواع موضوعات در زمینه های مختلف مانند کسب و کار، ارز دیجیتال، هوش مصنوعی، تکنولوژی و اینترنت، پادکست و کتاب صوتی و کتاب از زاویه دید خودم نگاه و اطلاعات و نظر شخصی خودم رو در قالب مقالات این سایت ارائه میکنم و امیدوارم اطلاعات و نظر شخصی من مفید بوده باشه. هر نظر و پیشنهادی داشتین می تونین از طریق ثبت نظرات به من بگین. ممنون که با من بودین.

دیدگاهتان را بنویسید